et | en

2009. aasta sündmused


Keele- ja kultuuriseminar “Eestisse! Eestis! Eestist!” 2009

29.–30. jaanuar 2009 Tallinn

29.–30. jaanuaril 2009 toimus Tallinnas keele- ja kultuuriseminar “Eestisse! Eestis! Eestist!”. Seminaril osales ligi 70 inimest – neist 40 välismaalast. Külalisi tuli kõige enam Soomest ja Ungarist, esindatud olid ka teiste hulgas Jaapan ning USA. Kokku oli seminaril 16 riigi esindajaid 23 erinevast ülikoolist.


Eesti filmifestival Glasgows

9.-11. märtsil  2009 toimus Glasgows teine Eesti filmifestival.
Linastusid Meelis Muhu dokumentaalfilm "Aljoša", Rao Heidmetsa animafilm "Elulood", Priit jaOlga Pärna animafilm "Elu ilma Gabriella Ferrita", Ilmar Raagi mängufilm "Klass" ja René Vilbre "Mina olin siin".

11. märtsil kohtus vaatajatega Ilmar Raag.


Koht: Gilmorehill G12 kino (Glasgow Ülikool)
Kontakt: l.kreinin at lbss.gla.ac.uk


8. keelepäev Petseris

12. märtsil toimus Petseri 2. Keskkoolis juba kaheksandat korda eesti keele päev. Keelepäeva läbivaks teemaks oli “Huumor koolielus, kirjanduses ja ajakirjanduses”. Kavas oli lisaks täiskasvanute sõnavõttudele ka õpilaste ettekanded nimetatud teemal. Keelepäev lõppes filmi “Kevade” vaatamisega.

Koht: Petseri 2. Keskkool
Aeg: 12. märts 2009 kell 12.30
Kontakt: vally.tamm at mail.ee


Emakeelepäev Pariisis

Koos Eesti saatkonnaga korraldas INALCO eesti keele sektsioon emakeelepäeva tähistamiseks filmiõhtu, kus näidati Rao Heidmetsa animafilmi "Elulood" (prantsuskeelsed subtiitrid olid ürituse tarvis Eesti Instituudi toetusel valmistanud INALCO magistrant Hélène Challulau) ning maitsti ka eestipäraseid suupisteid. Üritus oli mõeldud INALCO-s või mujal Pariisis eesti keele ja kultuuriga seotud inimestele.

Koht: Eesti saatkond Pariisis
Aeg: 13. märts 2009 kell 18
Kontakt: katre.talviste at gmail.com / estoni at mfa.ee


Tartu Ülikooli päev Moskva Riiklikus Ülikoolis


23. aprillil 2009 toimus Moskva Riiklikus Ülikoolis Tartu Ülikooli päev.

Kavas olid sõnavõtud Moskva Riikliku Ülikooli ja Tartu Ülikooli esindajatelt ning tervitussõnad Eesti Vabariigi suursaadikult Venemaal Simmu Tiigilt.

TÜ päeva puhul oli avatud ka näitus tuntud Eesti ja Soome kultuuritegelastest, toimusid kohtumised ajakirjanikega ning plaanis oli ka Eestit tutvustav kultuuriprogramm.

Kontakt: eve.raeste at ut.eeKevadine kontsert Prahas


Tšehhi-Eesti Klubi korraldataval kontserdil esines Inseneride Meeskoor Ants Üleoja juhatusel.

Kavas olid Priit Ardna, Franz Schuberti, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Konstantin Türnpu, René Eespere, Urmas Sisaski, Tuudur Vettiku ja Aleksander Lätte heliteosed.

Koht: Johannese-kabel Kristlaste Osaduse maja, Na Špejcharu 3

Aeg: 25. aprill kell 11

Kontakt: iiviz at yahoo.comX ESTO 2009
Ülemaailmsed eestlaste päevad


Koht: Saksamaa, Münster/Westfalen
Aeg: 26.06.-30.06.09

www.esto2009.de