et | en

2011. aasta sündmused


Lektorite suveseminar 2011

Lõuna-Eesti ja Liivimaa, 4.-7. august

Eesti keele ja kultuuri lektoritele mõeldud suvine seminar toimus sel aastal Vana-Liivimaa ja liivlaste radadel 4.-7. augustil. Seminar algas sissejuhatava loenguga Tartus. Peale seda alustasime ringsõitu ajaloolisel Liivimaal liivlaste asualade poole. Reisijuhiks oli Andres Adamson (TLÜ) Ajaloo instituudist ja Jaak Prozes Fenno-Ugriast. Väljasõidu kestel jagasid oma teadmisi Liivimaast, päris- ja kura-liivlastest ja liivi keel(t)est mitmed teisedki asjatundjad. Nagu tavaks on saanud, sisustas õhtuid kultuuriprogramm.Õpetajate täienduskursus 2011

Otepää, 4.-6. august

Välismaal töötavatele eesti keele ja kultuuri õpetajate sellesuvised täienduskursused toimusid Otepääl 4.-6.augustil 2011.

Teemadeks oli sel korral

4. augustil - Eesti kultuur

5. augustil - logopeediline abi lapsele (kultuuriprogramm Leigol)

6. augustil - veebikeskkonna õppematerjalid


Lastekirjanik Kätlin Vainola Luksemburgis

14. oktoobril 2011 külastas lastekirjanik Kätlin Vainola Luksemburgi I Euroopa Kooli ning kohtus eesti keele klassis eelkooli ja algkooli eesti õpilastega. Kirjanik tutvustas lastele oma teoseid ning soovijatel oli võimalik paluda autogramme. Kohtumine kirjanikuga oli korraldatud õpetaja Tiina Maldi initsiatiivil.

Eelnevalt tutvusid õpilased Kätlin Vainola lasteraamatutega. Õpilaste suureks lemmikuks oli raamat "Metsaelu aabits". Eelkooli õppehoones oli võimalik näha väikest näitust toreda rebasepere loo põhjal valminud õpilaste töödest. Algkooli õpilased valmistasid eesti keele õpetaja Tiina Maldi juhendamisel kirjaniku loomingut tutvustava seinalehe. Kirjanik külastas ka Euroopa Kooli raamatukogu.

Kätlin Vainola tuntud lasteraamatud: "Metsaelu aabits" +CD, "Tiigielu aabits" +CD, "Ville", "Mudilane Mummu ja tema perekond", "Mia, Konrad ja avanevad uksed", Kelli - peaaegu haldjas", "Suvevaheaeg koolis".

Saksamaa ja Hollandi õpetajate kokkusaamine

München, 13.-14. november 2010

Eesti koolide õpetajad said kokku mõttetalgutel teemal "Eesti keele ja kultuuri õpetamine Hollandis ja Saksamaal elavatele eesti juurtega lastele". Osalesid õpetajad Berliini, Müncheni, Hamburgi ja Hollandi eesti koolidest.

Nõu andis koolitaja Ervin Laanvee Eestist; toimusid mitmed ettekanded.

Ürituse korraldas Piret Suidt Müncheni eesti koolist.


Riia Eesti Põhikoolis käisid külalised

5. ja 6. detsembril 2011 käisid Riia Eesti Põhikoolis külas eesti keele ja kirjanduse õpikute koostaja Kaider Vardja ja Eesti Joonisfilmi kunstnik Valter Uusberg. Kaider Vardja tutvustas õpetajatele uuemat eestikeelset lastekirjandust ja luges koos õpilastega oma raamatut "Vana Maja lugu". Kunstnik Asta Venderi elurõõmsad helgevärvilised illustratsioonid aitasid lastel mõista raamatu filosoofilist allteksti.
Valter Uusbergi juhendamisel said 4. klassi õpilased valmis kaks multifilmi. Õpilaste tehtud multifilme saab vaadata http://eestikoolriias.blogspot.com/2011/12/kulalised.html

Rõõmsat elevust õpilastes tõi kaasa Juris Žigursi külaskäik kooli. Novembrikuu keskpaigas tõi ta Riia kooli õpilastele ja õpetajatele muusikalist külakosti. Rahvamuusik Juhan Uppin näitas ja mängis erinevaid rahvapille. Huvilisi ja kaasamängijaid jätkus.