Konverentsid

VI konverents Eesti keel ja kultuur maailmas

29.-30. juunil 2020 toimub Tartus järjekorras kuues eestikeelne konverents Eesti keel ja kultuur maailmas, kuhu ootame välisriikides tegutsevaid eesti keele ja kultuuri lektoreid ja õpetajaid, väliseesti seltside esindajaid, estofiile.
Konverents toimub EKKAV programmi raames Haridus- ja Teadusministeeriumi, Tartu Ülikooli, EKKAV nõukogu ja sihtasutus Archimedese koostöös. Kahe päeva jooksul on kavas kolm sisupaneeli, eelregistreerumisega töötubade osa ja pidulik vastuvõtt Eesti Rahva Muuseumis.

Tasuta hotellimajutust (üks öö 29.-30.06.) kahestes tubades pakutakse konverentsi ajal välismaa kõrgkoolide või väliseesti seltside õppejõududele, õpetajatele ja üliõpilastele ning esinejatele. Täpsema ajakava ja registreerimisinfoga uuendatakse kodulehte: http://haridus.archimedes.ee/ekkm-konverents veebruarikuu jooksul.

Konverentsid “Eesti keel ja kultuur maailmas” on toimunud juba alates 2000. aastast. Neil konverentsidel saavad kokku välisriikides eesti keele ja kultuuri õpetajad ja vahendajad. Siiani on toimunud juba viis konverentsi, viimane oli 2016. aastal

13.-15. augustini 2000 toimus Tartus esimene konverents “Eesti keel ja kultuur maailmas”. Konverentsi eesmärgiks oli saada ülevaade eesti keele ja kultuuri õpetamisest maailmas; anda ülevaade eesti keele õppematerjalidest ja -meetoditest; tutvustada Eesti sise- ja välispoliitikat, majandus- ja kultuurielu ning luua alus organiseeritud infovahetuseks ja koostööks eesti keele ja kultuuri õpetamisel väljapool Eestit. Konverentsi kavas on ettekanded ja neile järgnevad tööpajad. Konverentsi töö võetakse kokku ilmuvas kogumikus. Konverentsi avamisest võtab osa Kultuuriministeeriumi Välissuhete büroo juhataja Helle Puusepp. Välisministeeriumi ja Kultuuriministeeriumi korraldatud vastuvõtul 13. augusti õhtul kell 20:00 tervitavad külalisi Välisministeeriumi Poliitika planeerimise osakonna peadirektor Kaja Tael ja Kultuuriministeeriumi asekantsler Henn Vallimäe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA