Chicago Loovus&Loodus laagri meeskond

ANNELIIS

Ettevõtlikkus ja loomingulisus on kaks peamist märksõna, millega teda iseloomustada. Ta on paljude projektide käivitaja ja protsesside juht. „Mäng on väikese inimese töö“, „Loovuslabor“ ja kogukonnamuusikalide projektid on nendest vast tuntumad. Rohkem kui 20 aastat on ta mängumurule kokku kutsunud tuhandeid lapsi ja noori, et nad saaksid ennastunustavalt mängida. Koos ja õues. Anneliis armastab kirjutada. Ta on loonud laulutekste ja laste etendusi, kirjutab luulet ja sündmuste vahetekste. On olnud lavastaja ja korraldaja sadadel kultuurisündmustel.

Oma argipäevaelus on Anneliis koolijuht.

INGMAR

Olen tegelenud muusikaga terve oma elu. Olen õppinud viiulit 13 aastat ja esindanud nii Eestit edukalt rahvusvahelistel ja vabariiklikel konkurssidel. Mängin ka kitarri, orelit, klaverit, trumme ning tegelen laulmise, lookirjutamise ning muusikaproduktsiooniga. Täna õpin Bostonis Berklee College of Music ülikoolis.Koroona-ajastul, st 2 aastat tagasi, hakkasin õppima soololaulu ja oma lugusid kirjutama ning muusikat produtseerima. Sügisel 2021 osalesin telesaates “Eesti otsib superstaari”, millest võttis osa ligi 800 noort lauljat ja tulin kuuendale kohale. Ma plaanin luua oma muusikastiili ning sellega muuta muusikamaastikku. Soovin anda maailmale midagi, mis jääb siia pikaks ajaks ning selle kaudu ka inimesi teha õnnelikuks ja pakkuda neile elamust, mida nad eales ei unustaks. Tahaksin arendada tänapäeva muusikat selles suunas, nagu ise ette kujutan ja tean, et selleks vajan palju tahtejõudu ning ka teisi inimesi, kes sel rajal mulle toeks oleksid. Austan väga artiste, kes esitavad, kirjutavad ning produtseerivad enda lugusid ning just sellisena tahaksin ka mina tegutseda. Ma usun, et mõelda tuleb suurelt, milleks sihtida väikseid eesmärke, kui absoluutselt kõik on võimalik. Nii on meil kõigil oma südamelähedase alaga tegeldes teha midagi, mis pakub ülimat rõõmu nii endale kui teistele. Soovin teile kõigile sihte ning õnne. Laagris tegutsen muusika töötubades.


TEREZA

Olen positiivne ja rõõmsameelne inimene. Peas on palju mõtteid, mida saan rakendada, et lastel oleks huvitav. Muusika on minu kirg ja seda oskan süstida ka teistesse. Tulen laagrisse koos oma viiuliansambel „Võlukeeled“ lastega, kes on ka sealsed tugilapsed. Ootan eriti pisikesi huvilisi, kellega laagri poolpäevi sisustada.


MARGUS

Armastab oma vaba aega veeta looduses. Seigelda, matkata rabamaastikel ja metsades ning mägedes. Ta on hea retkejuht ning kaaslane. Loodushuvile lisaks on ta harrastussportlane selle parimas tähenduses. Ta tunneb headmeelt nii hommikusest kui õhtusest treeningust, olgu see siis sulgpall või võrkpall, sekka metsajookse ja palju muud. Laste liikumisharrastuse toetamine ja innustamine on talle loomuomane. Ta võib korraldada turniire ja üksikvõistlusi. Marguse loodud mälumängud on siinkandis legendaarsed.

Igapäevaselt on Margus tegev juristina.


REA

Loov ja särav ning mitmekülgne. Lõpetanud teatriklassi, alustas õpinguid hoopis turundusvaldkonnas. Armastab muusikat ja teatrit. Ka teatritegemist. Mängib mitmeid pille ja laulab. On lahe mängujuht. Üle kümne aasta on ta vedanud koos oma emaga lasteprojekti „Mäng on väikese inimese töö“, kus vastutab mängude põneva ülesehituse ja sisu eest. Rea läheneb mängulis-loominguliselt kõigele – sündmuste korraldamisest kodurestorani pidamiseni välja.

Tööd teeb Rea turismisektoris.

ARIANA

Olen teglenud erinevate kunstiliikidega, spordiga, muusikaga. Armastan teha ka igasugust käsitööd. Kõige südamelähedasem ajaveetmise viis on minu jaoks tegelemine loomadega ja loodus on mulle kui teiseks koduks.

Igapäevase tööna toimetan IT toena.

TOOMAS

Olen üks rõõmsameelne spordipoiss – naudin igasugu füüsilist koormust ja usun tarka treeningusse. Teen sportlikud tegevused kõigile lõbusaks ja meeldivaks.

KRISTJAN

Mees, kelles leidub mitmeid andeid. Tunneb end koduselt rockbändiga lavalaudadel lauldes ja matkaradadel seigeldes. Loob muusikat ja laulutekste. Armastab väga loomi. Kui tahab, tantsib, kui tahab, teeb sporti, kui tahab, mängib. Ta kaasab vabatahtlikena erinevate ettevõetud projektide õnnestumiseks ka oma sõpruskonda.

DAGNE

“Kallis laps! Kuula, mida Dagne Sulle räägib – inimesena oled Sa osake Loodusest ja samamoodi ka Loovusest! See teadmine või pigem fakt, on nagu hinnaline kingitus, mida võiks hoida ja kalliks pidada. Ma räägin inimese kehast, kes on tegelikult Su parim ja ausaim sõber! Et Su soovid ja eesmärgid täituksid, pead oma sõbraga hästi läbi saama; terves kehas terve vaim – rääkis juba vanarahva suu. Et keha oleks tugev ja vastupidav, selleks on vaja veidi distsipliini (little sweat ain’t ever hurt nobody), siis soovib ka Maagiline Loovus Sinu juurde külla tulla, tuues kaasa uut ja huvitavat, rõõmu ja arengut. Ta võib Su viia 7 maa ja mere taha, kus elu on magus nagu mango ja värvid kirkamad kui Vikerkaarel! Dagne teab, ta on puhastel maadel käinud, veidi ilmailu näinud. Selleks ärkame vara, kui linnudki veel unelevad, kaste maas ja õhk karge! Siis kui Koit vaikselt luurab, kes oma varrukas Hämarikule vääriskive peites, põuest Päikesekiiri heites, uue Päeva kaasa toob ja inimesele võimaluse annab, et too end ise looks! Traali-vaali ja Kung Fu treeningud!!!

HEIDY

Armas väike ning suur noor sõber.Kutsun Sind laagrisse, mille ma väikse meeskonna vedajana sel kevadel just Sinu jaoks olen välja mõelnud. Tule mängima ja hullama, avastama ja looma! Tule loodusesse ja näitemängu, tule filmi ja tantsima ja veel väga paljut muud ette võtma. Tule märkama ja abistama, kuulama ja rõkkama, viskama nalja ning olema tänulik. Nädal on Sinu jaoks tulvil võimalusi olla sõbralik ning siiras, tunnustaja ning tunnustatav, tule naerata! Ole niisama, tule ole lihtsalt olemas! Minu igapäevane töö seondub eesti keele õpetamisega väljaspool Eestit teie kõikide täienduskoolide tegemiste toetamisega. See meeldib mulle, väga. Sestap teeme ühe suure suvise koosolemise, kus leida uusi sõpru, kuulda ja kuulata eesti keelt, rääkida ja laulda selles salakeeles ning olla enese ja teiste vastu heasoovlik kulgeja.


METTE

Loominguline ja lahe. Talle on omane välja mõelda ja osutada probleemkohtadele läbi pisut „kiiksuga“ lähenemise. Väljendab end tihti lühiklippide või memede kaudu. Tegeleb ratsaspordiga. Armastab väga loomi -peamiselt hobuseid ja koeri. Lööb viimased viis aastat kaasa lasteprojekti #Mäng on väikese inimese töö“ korraldamisel. Vastutab grupijuhtide logistika eest ja on mänguplatsil lahe eestvedaja mitmete mängude korraldamisel. Lisaks muule, aitab suvel oma perel pidada kodurestorani.

Oma tööelu on ta alustanud teenindussektoris.

MONIKA

Olen tulihingeline tantsija ning tegelenud sellega juba üle seitsme aasta. Tants on alati olnud minu elus suur kirg. Hetkel tantsin Free Flow stuudios. Peamiselt olen keskendunud jazzile ja showtantsule. Tunnen põhilisi hiphopi elemente ja naudin väga improvisatsiooni. Minu lemmikstiiliks on vaieldamatult contemporary. Hubastel õhtutel põletan küünlaid ja panen kogunenud tunded kirja. Olen poliitikas aktiivne noorteorganisatsiooni liige. Olen väitleja ja aitan artikleid koostada. Toimetan enda kooli ajakirja, koostan luulenurka, võtan sõna õpilasesinduses ning alustasin hiljuti ka enda kunstiklubiga. Õpin Tallinna Reaalkoolis ning võistlen peamiselt füüsikas ja reaalainetes, milles olen läbinud palju lisakursuseid. Vajadusel võin olla ükskõik, kes! Näitleks olin neljapäeval õhtujuht poliitdebatil, täna aga kujutlen ennast Van Goghi kauge järeltulijana, ning maalin! Laagris olen valmis väikestele teadusteatrit tegema. Kavatsen lastele füüsikas A ja B selgeks õpetada ning näidata, et teadus ei pea olema igav!

MARGIT

Olen sündinud Tartus, aga kasvasin üles Tallinnas Nõmme metsade all. Peale keskkooli teatriklassi läksin õppima Tallinna Meditsiinikooli. Elukäik viis mind hoopis Chicagosse. Nüüdseks olen siin elanud 24 aastat. Viimased kuus aastat olen olnud seotud Chicago Eesti Kooli tegevustega, kus olen õpetanud eesti keelt.

Laagris on minu kanda kõik, mis seondub kohapealse korralduse, organiseerimise ja logistikaga.