Üleilmne eesti keele nädal

Õpetame eesti keelt kõikjal maailmas!

Eesti Instituut kutsub 23.-29. septembril 2019 kogu maailma eesti keelt õppima ja õpetama!

Juba praegu õpib välismaal tuhatkond inimest eesti keelt kas ülikoolides või keelekursustel, samuti hoiavad paljud eestlased võõrsil oma järeltulijate emakeelt. Septembris soovime jõuda kolme miljoni inimeseni, kes õpivad eesti keeles ütlema mõned sõnad või väljendid, näiteks numbrid, tervitused või õnnesoovid. Iga eesti keele oskaja saab kaasa aidata!

Alljärgnevalt 7 soovitust keelenädalal osalemiseks

1) Leia sõbrad ja tuttavad Eesti-huvilised, keda kutsuda eesti keelt õppima veebis ja e-kursusel või õpeta neid ise. Abiks on ka see, kui aitad jagada infot oma seltsis, elukohariigis ja üle maailma.

2) Korraldage eesti lauluõhtu, keelekohvik või õppekäik neile, kes ei oska eesti keelt.
Õpetamisel on abiks kohvikumenüü, reklaam, tänavasilt jne, samuti eesti keele postkaardid.

3) Suuna keelehuvilised keelenädala KeelEST kodulehele.
‘Õpin eesti keelt’ rubriigis leiate sõnamängu algajatele, aga ka e-kursuseid edasijõudnutele
Maailmakaardile saab iga õppija märkida riigi, kust ta on pärit või kus ta eesti keelt õpib.

4) Facebooki kasutajatel palume end märkida osalejaks keelenädala ürituselÜrituse arutelus ootame postitusi sellest, kes, millal, kellega või kuidas eesti keelt õpib-õpetab, samuti oleks vahva märkida seal oma asukoht.

5) tee pilt või video eesti keele õppimisest, postita see oma Instagrami kontole, lisades teemaviited #eestikeelest ja #eestikeeleaasta2019

6) Kui oskad hästi mõnd võõrkeelt, siis palun jaga infot ka selles keeles. Võid luua sotsiaalmeediakanalis eraldi sündmuse, grupi või arutelu neile, kellega koos keelenädalal keelt õppida.

7) Palun anna teada oma eesti keele õpetamise tegevustest, täites lühikese küsimustiku, mille põhjal koostame keelenädala kalendri.

Lisateave:
Lea Kreinin
lea.kreinin@estinst.ee
tel +372 631 4355
keelest.estinst.ee