Seltsid

Siit leiate loetelu erinevatest seltsidest välismaal, mis pakuvad Eesti keele ja/või kultuuri õpet.
Country flag

Austraalia  -  Sydney Eesti Mudilasring (Sydney Eesti Mudilasring)

Sydney
141 Campbell St, Surry Hills

Mudilasringi kuulub 35 aktiivset peret - kõik eesti juurtega pered, kes on huvitatud lastele eesti keele õpetamisest läbi mängu ja muusika. Sydney Mudilasring kohtub iga kahe nädala tagant reedel ja kord kuus pühapäeval. Tegevus toimub eesti keeles läbi laulu, mängu ja liikumise. Mudilasring tegutseb Sydney Eesti Majas. [dets 2020]

Nimi: Seila Kastein
Nimi: Anne Pulk
Country flag

Austraalia  -  Brisbane Estonian Playgroup (Brisbane’i Eesti Mängutuba)

Brisbane
259 Lancaster Road, Ascot QLD 4007

Brisbane’i Eesti Mängutuba (BEM) on asutatud 21. novemberil 2013 ning on kokkusaamise kohaks kultuuriülestele perekondadele, kes on huvitatud oma lastele eesti keele ja kultuuri õpetamisest ning ka eesti keele praktiseerimisest.

Brisbane'i Eesti Mängutoas on umbes 20 aktiivset Eesti juurtega perekonda, sh ligikaudu 30 last. Mängutoaga on oodatud liituma kõik Eesti keelest ja kultuurist huvitatud lastega perekonnad. Mängutuba koguneb 1 kord nädalas. Brisbane'i Eesti Mängutuba tegutseb üüritud kogukonnasaalis. Mängutuba korraldab kvalifitseeritud õpetajate juhendamisel regulaarseid eestikeelseid mängutunde väikelastele ning tähistab Eesti pühasid ja tähtpäevi. [dets 2020]

Nimi: Kristina Toom-Berger
Roll: asutaja ja arendaja
Nimi: Iti Connor
Country flag

Austraalia  -  Estonian Association in Melbourne "Kodu" (Eesti Melbourne’i Ühing "Kodu")

Melbourne
3 Hosken Street, Springvale South, 3172 Victoria, Australia

Eesti keele õppijate grupp Melbourne`is

Nimi: Rait Sool
Roll: eesti keele õpetaja
Country flag

Austraalia  -  Adelaide Estonian Society (Adelaide Eesti Selts)

North Adelaide
200 Jeffcott Street, SA 5006

http://adelaide.eesti.org.au/

Adelaide Eesti Selts (AES) rajati aastal 1949 ning juriidilise isiku staatus on aastast 1985. AESi olulisemaks sihiks on anda Lõuna Austraalia osariigis elunevatele eesti päritolu isikutele võimalusi eesti keele, kultuuri ja kommete edasikandmiseks. AESi allorganisatsioonidena on aastate jooksul tegutsenud laulukoorid, teater, rahvatantsurühm ja mitmed teised seltskondlikud organisatsioonid. Liikmeskonna vananemise tõttu on mitmed neist organisatsioonidest oma tegevuse lõpetanud. Kõige aktiivsem praegu tegutsev organisatsioon (peale AESi) on folklooriansambel Vikerkaar, mis viljeleb rahvatantsu ja rahvamuusikat. Selle rühmituse liikmeskond on lastest kuni keskealisteni. AES annab välja igakuist teatelehte Virgats.

Nimi: Iivo Tuul
Roll: president
Nimi: George Vallo
Roll: sekretär
Country flag

Austraalia  -  Association of Australian Estonian Societies (Austraalia Eesti Seltside Liit )

Austraalia Eestlaste Seltside Liit asutati 1950ndate aastate alguses. Liidu põhifunktsiooniks on eestlust säilitav ning Eestit tutvustav tegevus. Austraalia Eestlaste Seltside Liidus on umbes 20 organisatsiooni üle Austraalia. Ühingu juhatuse koosolek toimub kord kuus. Ühing tegutseb Melbourne Eesti Majas, Zoomi keskkonnas, või mujal. Juhatuse koosolekud ning tegutsemine vastavalt aastakoosoleku direktsioonidele kõikide organisatsioonide osavõtul. AESL tegevussuunad - 1. To be a peak body of Estonian organisations in Australia. 2. To act as a non-profit organisation; 3. To co-ordinate activities in Australia that pursuit of the preservation and advancement of Estonian language, culture and heritage; 4. To set future goals and negotiate continuity of Estonian organisations and cultural activities in Australia 5. To be as a centre for distributing of information, to maintain a website that communicates the community events and raises issues for debate; to be the voice for the community 6. To be the owner of Estonian Archive in Australia 7. To represent Estonian organisations of Australia in Estonian World Organisation; 8. To be the central point of contact with Estonian organisations around the world. [dets 2020]

Nimi: Sirje Jõgi Rivers
Country flag

Belgia  -  Association Estonienne en Belgique (Eesti Selts Belgias)

Brüssel
Avenue de Broqueville 167-18, 1200 Brüssel, Belgia

https://www.facebook.com/Eesti-Selts-Belgias-200832159940374

Eesti Belgia Seltsil on liikmeid ca 40, samas seltsi üritustele, mis toimuvad aastaringselt, v.a juuli-august, on oodatud kõik huvilised. Ruume renditakse vastavalt korraldatava ürituse vajadustele, vahest on ka saatkond võimaldanud kasutada oma ruume. Eesti Selts Belgias korraldab erinevaid kultuuri- ja kogukonnaüritusi: eesti teatrite külalisetendusi, kontserte, filmivaatamisi, kohtumisi kirjanikega, samuti toimuvad laste jõulupidu, jaanik, vabariigi aastapäeva tähistamine ning iga-aastane raamatuvahetuslaat. Seltsi alt tegutsevad veel segakoor Beene, lastekoor, rahvatantsurühm Euroviisud, laste rahvatantsurühm ning Eesti kool. [dets 2020]

Nimi: Toomas Pärnsalu
Roll: president
Nimi: Moonika Aedmaa
Roll: juhatuse liige
Nimi: Mari Remmelgas
Roll: juhatuse liige
Nimi: Kati Simpson
Roll: juhatuse liige
Country flag

Holland  -  Estse Huis in Nederland (Eesti Maja Hollandis)

2632BJ Nootdorp, Holland
Zonnehof 103

https://estonianhousenl.wordpress.com/

Eesti Maja Hollandis tutvustab ja hoiab Eesti keelt ning kultuuri. Eesti Maja Hollandis koondab 120 inimest (2019. a seisuga).    

Nimi: Agnes Kuusik Dijkstra
Nimi: Eesti Maja Hollandis
Country flag

Iirimaa  -  Cork Estonian Family Association All Together (Cork Eesti Pereselts Üheskoos)

Cork
49 Castle Avenue, Ballincolli, Co. Cork

Iirimaal Corki piirkonnas elavad eesti perekonnad on kogunenud Cork Eesti Pereselts Üheskoos nime all. Esimene üritus toimus aprillis 2009. a. Pereseltsi Üheskoos eesmärk on ülal hoida eesti keelt ja kultuuri, koondada eesti peresid Corkis ning selle ümbruses, pakkuda eesti lastele võimalust suhelda eakaaslastega, rääkida eesti keeles või võimalust kuulda ja õppida eesti keelt. Peame oluliseks väärtustada ja tutvustada eesti kultuuri ja traditsioone.

Nimi: Eneken Fleming
Nimi: Pille Gleave
Country flag

Inglismaa  -  Leicester Estonian House Club & Institute (Leicesteri Eesti Maja)

Leicester, LE3 5RS, UK
366 Fosse Road North

https://sites.google.com/site/eestimaja/

Leicesteri Eesti Maja on eestlaste kogunemise koht, kus mängitakse piljardit, kuulatakse Eesti muusikat ja suheldakse sõpradega. Kord kuus viiakse läbi lastele suunatud eesti keele õpet. Samuti korraldadakse 4–6 korda aastas suuremaid üritusi.    

Nimi: Eva Piirimägi-Sadler
Nimi: Leicesteri Eesti Maja
Country flag

Inglismaa  -  Association of Estonians in Great Britain (Inglismaa Eestlaste Ühing)

Nottingham
4 Briar Gate, Long Eaton, NG10 4BL

Inglismaa Eestlaste Ühing hõlmab kõiki Inglismaa eestlaste organisatsioone. See asutati 1947. aastal, kui esimesed nõukogude võimu eest põgenejad saabusid Inglismaale. IES Tulevik asutati 1974. aastal põgenike järeltulijatele s.t. noortele, kes sündisid Inglismaal. Tuleviku liikmed on nüüd enamik keskealised, aga kannavad edasi eesti meelt ja eesti traditsioone Inglismaal ning on proovinud omakorda seda edasi anda oma lastele. IES Tulevik ja Inglismaa Eestlaste Ühing korraldavad igal suvel koos lastelaagrit ja Rahvapidu. Laagris osalejad on vanuses 4 kuni 18. Lapsed/noored õpivad igal hommikul eesti keelt, toimuvad eesti laulu ja rahvatantsu proovid, kus õpitakse laule ja tantse laupäevaseks Rahvapeoks. Kunstitunnis valmistatakse eestipäraseid ehteid Rahvapeo müügilaua jaoks. Iga laps/noor võtab osa kõikidest tegevustest. Peale selle naudivad noored veel metsamängu, sporti, grillimist, ujumist ja lõkketuld. Laupäevasele Rahvapeole tuleb tavaliselt kokku umbes 250 eestlast ning nende sõpru üle Inglismaa. Lapsed/noored esinevad rahvariietes laulu ja tantsuga. Laager võimaldab meie lastel/noortel lähemalt tutvuda enda eesti päritoluga ning ka selle üle uhkust tunda. IES Tulevik korraldab aasta jooksul veel kolm kokkutulekut oma liikmetele ja nende lastele, kus on lastel võimalus edasi õppida eesti keelt.

Nimi: Toomas Ojasoo
Roll: esimees
Nimi: Reet Järvik
Roll: sekretär
Nimi: Karin Blakeley
Roll: IES Tulevik esimees
Country flag

Kanada  -  Toronto Estonian Society Kindergarten (Toronto Eesti Seltsi Lasteaed)

Toronto

Nimi: Liisa Novek
Roll: juhataja
Nimi: Viive Kittask
Roll: vanematekogu esimees
Country flag

Kanada  -  Toronto Estonian Society (Toronto Eesti Selts)

Toronto
958 Broadview Ave, ON M4K 2R6

Nimi: Anne Liis Keelmann
Roll: esimees
Country flag

Kanada  -  Montreal Estonian Society Kindergarten (Montreali Eesti Seltsi Lasteaed)

Montreal
St. John’s Estonian Ev. Lutheran Church, 4345 Marcil Avenue, Montreal Quebec, H4A 2Z9

http://www.mtlmes.ca/

Eesti lasteaed Montrealis alustas tegevust 2010. a sügisel. Läbi meisterdamise, laulmise ja mängude õpitakse eesti keelt ja kultuuri. Kokku saadakse igal teisel laupäeval Jaani kirikus.

Nimi: Monika Dumbrille
Country flag

Kreeka  -  ΕΛΛΗΝΟ-ΕΣΘΟΝΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ (Kreeka Eesti Kultuuriselts)

Ateena
Ypsilantou 15 GR 14561 KIFISSIA

Seltsi eesmärgiks on toetada eesti keele ja kultuuri õpetamist ja tutvustamist Kreekas, selts soovib äratada ja süvendada huvi Eesti vastu ning toetada Kreekas elavate eestlaste ja nende laste eesti keele säilitamist ja keeleoskuse parandamist. Selleks korraldatakse keeleõpet, rahvuskultuurialaseid loenguid, seminare, õpitubasid ja muid üritusi nii täiskasvanuile kui ka lastele.

Nimi: Terje Homutov
Nimi: Ljubov Mõistus
Nimi: Piret Suidt
Country flag

Läti  -  Latvijas Igauņu biedrība ( Läti Eesti Selts)

Latvia
Nometnu 62B, Riga, LV-1002,

Läti Eesti Seltsis kohtuvad inimesed selleks, et koos aega veeta järgmiste tegevuste näol: laulmine Segakooris Leelo, tõlkimine, keeleõpe, huvialaringid, seeniorite klubi, vanemate liikmete külastamine/abistamine. Samuti võetakse osa Läti vähemusrahvuste ühenduse, Riia aktiivsete seeniorite ühenduse, Eesti Kultuuriseltside Ühenduse, Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu, Läti Vabariigi presidendi vähemusrahvuste konsultatiivkomitee, LV kultuuriminsteeriumi vähemusrahvuste esindajate ümarlaua tegevustes ning paljudest teistest toimetustest.

Nimi: Toomas Kalda
Country flag

Leedu  -  Lietuvos estų draugija (Leedu Eesti Selts)

Vilnius
Raugyklos 25, LT 01140

http://www.les.lt/

Seltsi tegevus on suunatud eestlaste traditsioonide säilitamisele, eesti kultuuri tutvustamisele, Eestiga seotud tähtpäevade ühisele tähistamisele. Enim pööratakse tähelepanu eesti keele ja sidemete säilitamisele kodumaaga. Vilniuses taasalustas eesti keele ja kultuuri õppega tegelev pühapäevakool tegevust 23. veebruarist 2013, kus eesti keelt ja kultuuri õpib 10-14 last. Lapsed saavad kokku igal laupäeval. Kaasates täiskasvanuid, on plaanis korraldada ka õuesõppe päevi ning kutsuda pühapäevakooli spetsialiste näiteks maalimise ja muusika valdkonnast ning korraldada muid toredaid ühisüritusi.

Nimi: Liia Urman
Roll: esimees
Nimi: Elvira Küün
Roll: õpetaja
Country flag

Luksemburg  -  Association Luxembourg-Estonie (Luksemburgi Eesti Selts)

Luxembourg
10, rue Willy Goergen; L-1636

http://www.les.lu/

Luksemburgi Eesti Seltsis viiakse läbi keeleõpet Eesti koolis, korraldatakse kultuuriüritusi ja tantsitakse ühiselt rahvatantsu. Setsiga on oodatud ühinema kõik eestlased või Eesti sõbrad  

Nimi: Meelik Mallene
Roll: president
Country flag

Moldova  -  Organizatia Obsteasca Comunitatea Estona din Republica Moldova (Eesti kultuuriselts Moldovas)

Chisinau
Mateevici 109/1, 2009 Chisinau, R. Moldova

Nimi: Igor Goncearov
Roll: esimees
Country flag

Norra  -  Folkdansegroup Trondheimi Trollid (Rahvatantsurühm Trondheimi Trollid)

Trondheim

Norra Rahvatantsurühmas lauldakse pärimuslaule, tantsitakse autoritantse ning tegeletakse folklooriga.

Nimi: Kadri-Liis Wist
Country flag

Norra  -  Eesti Selts Norras (Eesti Selts Norras)

Eesti Selts Norras (ESN) loodi 1987. aastal. Seltsi peamiseks eesmärgiks on toetada Norras viibivate eestlaste integreerumist. Eesmärgi saavutamiseks vahendab ESN Norras viibivate eestlaste ja Eesti vastu huvi tundvate isikute suhtlust ning korraldab seltskondlikke üritusi.

Nimi: Mare Hennum
Roll: esimees
Country flag

Norra  -  Norsk-Estisk forening (Norra-Eesti Ühing)

Skogbygda
Erik Teien, Sjøliveien 331, 2464 Skogbygda

http://www.norsk-estisk.org/

Norra-Eesti ühingu eesmärk on jagada teavet mõlema riigi ühiskonna ja kultuuri kohta ning toetada Norra ja Eesti vaheliste sõprussidemete loomist ning koostööd. Norra-Eesti Ühingu alla kuulub Eesti kool ning lastering Oslos. Oslo lastering loodi 2007. aastal. Ring pakub vaba aja veetmise võimalust eesti keelt rääkivatele lastele vanuses 1-4 aastat, kelle elukoht on Oslos või Oslo ümbruses. Lasteringis osalemiseks peab üks vanematest olema Norra-Eesti Ühingu liige. Lasteringi tegevuses osalemise eest lisatasu maksma ei pea. Ringi eesmärkideks on pakkuda eesti päritolu lastele eestikeelset tegevust ning tekitada Norras elavates eestlaste lastes huvi eesti keele, kultuuri ja traditsioonide vastu ning pakkuda eesti vanematele selleks tuge ja inspiratsiooni. Eesti kool Norras Eesti kooli üldine eesmärk on eesti keele õpetamine Oslos. Õppetegevust alustati 2010. aastal. Kohtutakse üks kord kuus pühapäeviti ning töötatakse erinevates vanuserühmades. [dets 2020]

Nimi: Mari Nygård
Nimi: Ketlin Kirkman
Nimi: Norra-Eesti Ühing
Country flag

Prantsusmaa  -  Les petits Estoniens en France (Eesti keele huvilised Prantsusmaal)

France
14 allée Thibaud de Champagne, 77600 Guermantes

https://www.facebook.com/groups/257261677759356/

Kõik eesti keele huvilised Prantsusmaal, on oodatud seltsi kogunemistele, kus laulude, tantsude ja meisterdamiste kaudu õpetatakse eesti keelt ning eestlaste rahvakombeid. Samuti tutvustatakse osavõtjatele Eesti kultuuritradistsioone ja prantslastele ning viiakse läbi Teeme Ära talgupäevi ning Maailmakoristuspäeva Prantsusmaal.

Nimi: Mailis Sütiste-Gnannt
Country flag

Rootsi  -  Eesti Keele Selts Boråsis

Sweden
Morkullevägen 9, Sandared 51832

http://sverigeesterna.se/

Ühing on Rootsi Eestlaste Liidu liikmesorganisatsioon. Eesti Keele Seltsis viiakse läbi keeleõpe, et toetada ja säilitada eesti keelt.    

Nimi: Aili Salve Siht
Country flag

Rootsi  -  REL-Norrland (Rootsi Eestlaste Liit)

Stockholm
Wallingatan 34, 111 24 Stockholm, Sweden

http://www.sverigeesterna.se

2019. aastal oli Rootsi Eestlaste Liidul kokku 1857 liiget kaheksas geograafilises osakonnas ja 18 liikmesorganisatsioonis üle terve Rootsi. REL osakonnad: REL Lõuna-Rootsi (Lund), REL Göteborg, REL Borås, REL Kesk-Rootsi (Eskilstuna), REL Östergötland (Norrköping), REL Gotland, REL Stockholm, REL Norrland (Umeå, Luleå) Liikmesorganisatsioonid: Lõuna-Rootsi Eesti Maja Ühing (Lund), Eesti Keeleklubi Göteborgis, Eesti Keele Selts Boråsis, Eesti Laste Abistamisühing ELA (Kärr-Sämstad), Göteborgi Eesti Segakoor, Korvpalliklubi Narva Veteranid (Göteborg), Eesti Skaudijuhtide Kogu Rootsis (Metsakodu), Eskilstuna Eesti Selts, Klubi Estetic (Stockholm), Stockholmi Eesti Huvikool, Stockholmi Eesti Segakoor, Eesti Rahvakunsti Huviring TRIINU, Estivali ühing, Eesti Teaduslik Selts Rootsis, Stockholmi Eesti Kooli Seeniorid, Eesti Golfiselts Rootsis, Stockholmi Eesti Lasteaed, Eesti Noored Rootsis. REL Esinduskogu saadikud (40) osalevad komisjonide töös. Ajaloo- ja arhiivikomisjon, Eestisse kolimise infokomisjon, Integratsiooni ja juriidiliste küsimuste komisjon, keelekomisjon, kultuuriauhinna kolleegium, majanduskomisjon, meedia- ja infokomisjon, noorsootöö- ja kultuurikomisjon, poliitika- ja rahvusvahelise koostöö komisjon, ajakirja "Rahvuslik Kontakt" toimetus. [dets 2020] Tegevus toimub jooksvalt Eesti Majades Stockholmis, Lundis ja Göteborgis, Eesti Kodus Eskilstunas. Piirkondades kus Eesti Maju ei ole, üüritakse lokaale või kohtutatakse avalikes kohtades. Saatkonnas seltside tegevust ei toimu. Küll aga toimuvad kohtumised näiteks Eesti aukonsulite kodus Gotlandil ja Östergötlandil. Ühing korraldab keeleküsimusi ja emakeeleõpetust ning eesti keele õpetajate infovõrgustikku koordineerib keelekomisjon. Lisaks korraldatakse eesti keele intensiivkursusi koostöös Tartu ülikooliga (suvel Tartus) ja kohalikke õhtuseid eesti keele kursuseid.

Nimi: Sirle Sööt
Nimi: Aili Salve
Country flag

Rootsi  -  Estniska Kultursamfundet (Eesti Kultuuri Koondis)

Stockholm
Eesti Kultuuri Koondis, Wallingatan 32, 1 tr, S-111 24

Eesti Kultuuri Koondises korraldatakse muusika ja kirjandusega seotud üritusi ning kunstinäitusi. EKK vastutab ka stipendiumifondide eest, millega toetatakse kultuurialalisi õpinguid ning kultuurilise sisuga ürituste korraldamist.

Nimi: Marje Reinans
Country flag

Rootsi  -  Hjälpföreningen för estniska barn i Göteborg (Eesti Laste Abistamisühing Göteborgis)

Rootsi
Alebäcksgatan 8, 43133 Mölndal

https://ela.rebas.se%20

Eesti Laste Abistamisühingus viiakse läbi ühiseid tegevusi eestikeelses keskkonnas. Näiteks käiakse koos matkmamas ning suvitamas ja tehakse sporti.

Nimi: Aho Rebas
Country flag

Rootsi  -  Estniska språkklubben i Borås (Boråsi eesti keele klubi)

Borås
Österlånggatan 57, 503 37

Eesti keele klubi tegutseb Rootsis, Boråsi linnas Hemgårdenis (eesti mõistes kultuurikeskuses) alates 2011. a septembrist. Klubi põhitegevus on eesti keele praktiseerimine, lastele rohkem läbi mängu, täiskasvanutele läbi kultuuriõpetuse. Eesti keele klubis on õppijateks nii lapsed kui ka täiskasvanud (kokku u 20 inimest).

Nimi: Aili Salve Siht
Roll: õpetaja
Nimi: Marge Sundström
Roll: õpetaja
Country flag

Rootsi  -  Estniska sprakklubben i Göteborg (Eesti keeleklubi Göteborgis)

Göteborg
Hedens väg 12427 42 Bildal Rootsi

Eesti keeleklubi Göteborgis on lastevanemate loodud mittetulundusühing, mis koondab eesti juurtega lapsi, kellel on huvi tegelda eesti keele ja kultuuriga. Ühingu eesmärgiks on õppida eesti keelt ja tutvuda eesti kultuuriga läbi vestluse, laulu, ringmängu ja teatritegemise. Kogu tegevus toimub eesti keeles juhendaja käe all.

Nimi: Kaja Jakobsen
Country flag

Rootsi  -  Estniska Föreningen i Gävle (Gävle Eesti Ühing)

Gävle
Långbackavägen 28, 80428

Nimi: Ragne Marana
Roll: esimees, õpetaja
Nimi: Marianne Hein Nordström
Roll: õpetaja
Country flag

Rootsi  -  Estniska Kulturskolan i Stockholm (Stockholmi Eesti Huvikool)

Stockholm
Wallingatan 34, 111 24 Stockholm, c/o Rootsi Eestlaste Liit

http://www.estniskakulturskolan.se/

BEEBIKOOL, MUDILASRING, KEELEPESA, DRAAMASTUUDIO, KÄSITÖÖTUBA, VÕISTLUSTANTS LASTELE, PEOTANTS ja ZUMBA TÄISKASVANUTELE, RAAMATUKESKUS.
Stockholmi Eesti Huvikool (SEH) on välja kasvanud Stockholmi Mudilasringist, mis asutati 2006. aastal. Huvikoolina tegutsetakse alates 2011. a septembrist.
SEH pakub eestikeelseid õpitubasid ja kursusi nii lastele kui täiskasvanutele. SEH on mittetulundusühing, mis majandab ennast osavõtutasudest ning fondidest ja Eesti riigilt saadavatest vahenditest. SEH-i tähtsaimaks koostööpartneriks on Stockholmi Eesti Kool.
Meie väärtushinnangud:
- mitmekeelsus on rikkus; - õpime, hoiame ja arendame eesti keelt, mis on võtmeks eesti kultuuriruumi sisenemisel ja kultuuripärandist osa saamisel; - õpetame oma lapsi ise kultuuri looma, mitte ainult seda tarbima; - anname oma lastele võimaluse kohtuda teiste eesti keelt rääkivate lastega ja lastevanematele võimaluse kohtuda teiste eesti peredega; - kui sul on oskusi ja teadmisi, mida eesti keeles lastele edasi õpetada ja sulle meeldib töö lastega, tule huvikooli juhendajaks;
- terves kehas terve vaim! Tantsi end argipäevamuredest vabaks ja vii endaga kaasa värsket energiat!
2019. a. oli SEH-l kokku 349 liiget Huvikooli mudilasringis, draamastuudios, lastelaagris Suvekodu ja rahvatantsurühmas Virvel. Mudilasring, Draamastuudio ja rahvatantsurühm VIRVEL tegutsevad Stockholmi Eesti Majas, Wallingatan 34, SUVEKODU toimub Jönköpingi läänis eestlaste pesapaigas Metsakodus. Mudilasringis õpime eesti keelt läbi laulmise, käelise tegevuse ja mängu. Tegevus on kahes grupis - TILLUKESED ja MUDILASED. Draamastuudios õpime eesti keelt läbi teatrimängu. SUVEKODU on eestikeelne lastelaager, kus kõik tegevus toimub eesti keeles - intensiivne keelekümblus.
[dets 2020]

Nimi: Sirle Sööt
Roll: esimees
Nimi: Üldmeil
Country flag

Rootsi  -  Sverigeesternas Förbund (Rootsi Eestlaste Liit)

Stockholm
Wallingatan 34, 2 tr 111 24

http://www.sverigeesterna.se%20

Nimi: Sirle Sööt
Roll: esimees
Country flag

Saksamaa  -  EÜSL Estnische Gesellschaft in München (EÜSL Müncheni Eesti Selts)

Ottobrunn, Saksamaa
c/o Karin Ladva-Zoller, Gustav-Freytag-Str. 4, 85521

Müncheni Eesti Seltsis organiseeritakse diskussiooniõhtuid, mäluprojekte, Eesti filmiõhtuid ning Balti filmipäevi koos Läti ja Leedu seltsidega.

Nimi: Karin Ladva-Zoller
Country flag

Saksamaa  -  Deutsch-Estnische Gesellschaft Berlin e.V (Berliini Saksa Eesti Selts)

Berliini Saksa Eesti Selts loodi 1999. aastal ning see on Berliinis ja selle lähiümbruses elavate eestlaste ja sakslaste suhtlusvõrgustik. Seltsi eesmärgik on tihendada ja süvendada Saksa-Eesti omavahelisi suhteid.    

Nimi: Ingrid Melzer
Country flag

Saksamaa  -  Estnische Kindergruppe Stuttgart (Stuttgardi Eesti lasterühm)

Stuttgart
Kinderladen Lollipopp e.V., Pfizerstr. 2b, 70184

Nimi: Carry Plaks
Nimi: Merle Dittmer
Roll: õpetaja
Nimi: Karin Apprich
Roll: õpetaja
Nimi: Brigitta Ziegler
Country flag

Saksamaa  -  Estnische Volksgemeinschaft in der Bundesrepublik Deutschland (Eesti Ühiskond Saksa Liitvabariigis)

Köln
In der Gracht 10, 51105

http://www.eüsl.de/

Eesti Ühiskond Saksa Liitvabariigis peamine eesmärk on toetada ja edendada eesti kultuuri Saksamaal. Ühingu tegevuskavva kuulub kultuuriürituste korraldamine ja toetamine, eesti keele alalhoidmine ja edasikandmine siin sündinud eestlaste ja kakskeelsete perekondade lastele, abi andmine Saksamaal õppivatele eesti tudengitele, abi andmine Saksamaal elavatele eesti vanuritele, eestikeelse ajalehe Eesti Rada väljaandmine, eestikeelsete evangeelsete jumalateenistuste korraldamine.

Nimi: Maie Kisis-Vainumäe
Roll: esimees
Nimi: Eesti Ühiskond Saksa Liitvabariigis
Country flag

Saksamaa  -  Estnischer Kulturverein in Berlin e.V. (Berliini Eesti Kultuuriselts KAMA)

Berliin
c/o Kristi Klopets, Korsörer Str. 24, 10437 Berliin

https://berliinieestikultuuriselts.wordpress.com/

Berliini Eesti Kultuuriselts KAMA loodi märtsis 2015. Berliini Eesti Kultuuriseltsi moodustavad eestlased ja Eesti sõbrad Berliinis, kes tunnevad huvi Eesti kultuuri vastu ja naudivad seda meeleldi ka Berliinis. Seltsi eesmärk on luua Berliinis eesti kultuuri oaas, st pakkuda kohalikele eestlastele ja meie sõpradele seda, milleks muidu peaks Eestisse sõitma: eesti muusikat, teatrit, filmi, kohtumisi kirjanike ja kunstnikega ning muid kultuuriüritusi. Tahame ka väljaspool kodumaad näidata eesti kultuuri mitmekülgsust ja kordumatust, jõuda teistest rahvustest kodanike meelteni ning rahuldada eestlaste vajadust oma juurte järele. Seltsi samaväärt tähtis eesmärk on toetada siinse eestlaskonna ‒ nii keskmise, vanema kui järeltuleva põlve eesti keele ja meele säilimist. Berliini Eesti Kultuuriselts on mittetulundusühing, mille tegevuse ulatus sõltub tegijate innust ja vabast ajast. [dets 2020]

Nimi: Kristi Klopets
Roll: juhatuse liige
Country flag

Soome  -  Mikkeli Eesti Keskus ry (Mikkeli Eesti Keskus)

Mikkeli Eesti Keskus toimetab kogu aeg Eesti Toas. Tegeletakse kultuuri tutvustamise, ürituste korraldamise, erinevate temaatiliste kursuste, töö-, jutu- ning peretubade, keeleõppe, nõustamise, võrgustumise ja koostööga teiste organisatsioonide ja ettevõtetega, raamatukogu laiendamise, informatsiooni jagamisega jpm. Oodatud on need, kes soovivad "Eesti asja ajada". [dets 2020]

Nimi: Eva Bellen
Country flag

Soome  -  Estonian Club of Tampere (Tampere Eesti Klubi)

Tampere Eesti Klubil on 42 aktiivset liiget ja kogukond koosneb 80-100 inimesest. TEK-il on põhikiri ja oodatakse liituma neid inimesi, kes väärtustavad põhikirja: hoiavad eesti keelt, eesti kultuuri ja identiteeti. Tampere Eesti Klubi korraldab igakuiseid üritusi vastavalt oma tööplaanile. Läbivaid üritusi 25a jooksul on EV sünnipäev veebruaris, vastlapäev, eesti keele päev, kevadpidu, suvepäev, rahvapidu/EV taasiseseisvumispäev, hõimupäev ja jõulupidu. Sihtrühmaks on nii lapsed, noored, pered kui eakad inimesed. TEK kasutab peamiselt Tampere kesklinnas olevat Laikku Kultuurikeskust, kus omab ka väikest kontoriruum, mida jagatakse teiste seltsidega. Kultuurikeskusel on kaunis vabaõhulava, kus toimub Rahvapidu augustis. Rahvatantsu treeninguteks üürime peamiselt Tampere koolisaale ja tasume rendi. Jõulupidudeks üürime suure peosaali, kuhu mahub 150 inimest. Oleme üritusteks üürinud väiksemaid kooskäimise kohti ka Pirkanmaal. Tampere Eesti Klubi on loodud 1996. a ja teostab põhikirjalist tegevust. TEK töökeeleks on eesti keel ning soome keelt kasutame suhtlemiseks Soome riigi ja ametkondadega. TEK aitab kaasa eesti rahvatantsukultuuri säilimisele ja hoidmisele, rahvatansturühmas Vingerpussid tantsivad nii lapsed, noored kui täiskasvanud. Hoiame ka eesti toidukultuuri, korraldades pop-up kohvikuid, osaledes restoranipäevadel. Oleme korraldanud eestikeelseid seminare (emakeelepäev; haridusteemaline seminar; eestikeelne juriidiline nõustamine); oleme koostanud küsimustikke Pirkanmaal elavatele eestlastele nende toimetulemise ja koostöö ettepanekute kohta. Alates 2004. a on TEK hoolinud eesti keele õpetamisest Tamperes ja püüame seda jätkuvalt toetada ning luua sisulised kontaktid eesti keele õpetajaga Tamperes ja Tampere ülikoolis. Aitame informatsiooni jagamisel. Esimesed koostöösammud on astutud. Kirjutame projekte ja rahataotlusi nii Eesti riigile kui Soomele. Oleme koostöised kohalike Pirkanmaa seltsidega, kes pakuvad estofiilidele infot, tegevusi ja tutvustavad eesti kultuuri. Nende peaeesmärk on soomekeelsele sihtrühmale korraldatavad üritused. Suurüritused Pirkanmaal on meil koostöiselt korraldatavad ja kakskeelsed. Tampere Eesti Klubi osaleb aktiivselt soome- eestlaste seltside tegevuses alates 2014. a ja on üks asutaja Eesti Organisatsioonide Võrgustik Soomes (EOVS) loodavas katusorganisatsioonis sügisel 2020. TEK kuulub Eesti Kultuuriseltside Ühendusse alates 2018a. Jõuluks 2020 valmib TEK ajaloo- ja arhiiviprojekt, mille eesmärgiks on TEK 25a ettevalmistamine. TEK on avatud koostööle. [dets 2020]

Nimi: Annela Liivat
Nimi: Ruth Villem
Country flag

Soome  -  Varsinais-Suomen Viro-keskus ry (Turu Eesti keskus)

Soome
Vanha Suurtori 3, 20500 Turku

http://www.viro-keskus.fi/et

Turu Eesti keskuses korraldatakse kultuurialaseid loenguid, õpitubasid, keeleõpet ning muid üritusi nii täiskasvanuile kui ka lastele. Keskuses toimub ka individuaalne nõustamine eestlastele. Turu Eesti keskuse eesmärk on korraldada eesti keele ja kultuuri õpetamist ja tutvustamist, ühtlasi soovitakse äratada ja süvendada huvi Eesti vastu ning toetada Turu piirkonnas elavate eestlaste ja nende laste eesti keele säilitamist ja keeleoskuse parandamist.  

Nimi: Mari Jurtom
Roll: Ühingu esimees
Nimi: Kirsi Äyräs
Roll: Tegevjuhtu
Country flag

Soome  -  ET Teatteri RY (ET Teater)

Finland
Tuulimyllyntie 6D 38, Helsinki 00920

https://etteater.fi/

ET Teater on teatritrupp, mis koosneb inimestest, kes armastavad teatrit teha. ET Teater tegeleb teatri tegemisega- osaletakse filmides ja telesarjades, tehakse etendusi ja eriprogramme.

Nimi: Mait Lepik
Nimi: Ana Lepik
Country flag

Soome  -  Viro-keskus (Eesti Maja)

Helsinki
Sörnäisten rantatie 22, 05400

http://www.eestimaja.fi/

Helsingi Eesti Majas tegutsevad mitmed Eestiga seotud Eesti ja Soome organisatsioonid, kus viiakse läbi keeleõpet, kultuuriüritusi (kontserdid, näitused jne), harivaid loenguid, laadad jms. Helsingi Eesti Majas rendivad pinda ja tegutsevad Eestiga seotud Eesti ja Soome organisatsioonid Tuglase Selts, Eesti Instituut, Soome-Eesti Seltside Liit, Enterprise Estonia, mis korraldavad keeleõpet ja kultuuriüritusi (kontserdid, näitused, loengud jne). Lisaks neile organisatsioonidele kasutavad Eesti Maja ruume Eestikeelse Hariduse Selts (Üleilmakool, eesti keele kursused), Helsingi Akadeemiline Klubi, segakoor Siller, Helsingi Eesti Muusikastuudio (laulu-mänguring, mudilaskoor, lastekoor, naiskoor, käsikellade ansambel). [dets 2020]

Nimi: Sanna Immanen
Country flag

Soome  -  Pirkanmaan Tuglas-seura Ry (Pirkanmaa Tuglase Selts)

Finland
Keskustori 4, 33100 Tampere

http://pirkanmaantuglas.fi/et/

Pirkanmaa Tuglase Seltsis korraldatakse erinevaid kultuuriüritusi. Samuti on seltsis ka Eesti lastering, Tampere eesti segakoor ja noorteklubi ning eestikeelne vestlusring.

Nimi: Kristiina Teiss
Nimi: Pirkanmaa Tuglase Selts
Country flag

Soome  -  Oulun Tuglas-seura (Oulu Tuglase selts)

Oulu Tuglase seltsis korraldatakse kultuuriga seotud üritusi ning vesteldakse koos eesti keeles vestlusringis. Oulu Tuglase seltsi eesmärgiks on edasi viia eesti kultuuri, keele ja ühiskonna tundmist eriti Põhja-Soome alal.  

Nimi: Jukka Mettovaara
Country flag

Soome  -  Soome Eesti Noored ry (Soome Eesti Noored )

Helsingi
Eesti Maja - Viro-keskus, Sörnäisten rantatie 22, 00540

Noorteorganisatsioonis Soome Eesti Noored anname Eesti juurtega noortele Soomes võimaluse oma kogukonna heaks panustada ning osaleda avalikus elus. Seisame koolinoorte õiguste eest, hoiame emakeelt, jagame Soomes Eesti kogukondi puudutavat infot, loome Soome ja Eesti vahel kontakte ning tutvustame Eesti kultuuri. Anname endast parima, et arendada eesti keele õppimisvõimalusi Soomes, osaleme rahvusvahelises koostöös ning esindame Eesti noori Soomes Etniliste suhete nõukogus ja Eesti Kultuuriseltside Ühenduses. Ootame sind!

Meiliaadress: soome.eesti.noored@gmail.com Facebook ja Instagram: @soome.eesti.noored

Nimi: Lee Laurimäe
Country flag

Soome  -  Lapuan Suomi-Viro -seura (Lapua Soome-Eesti selts)

Lapua
Saksintie, 62100

Lapua Soome-Eesti seltsi on oodatud kõik huvilised, et korraldada reise ja pidada koosolekuid.

Nimi: Martti Kaunismäki
Country flag

Soome  -  Tuglas-seura (Tuglase Selts)

Helsinki
Sörnäisten rantatie 22 C, 00540

https://www.tuglas.fi/

Tuglase Seltsis viiakse läbi eesti ja soome keele kursuseid, eesti keele õpetajate täiendkoolitusi. Edendatakse Eesti-Soome kultuuri- ja ühiskonnasuhteid, korraldatakse kultuuriüritusi ja -reise ja Eestisse. 3200 liiget. Liikmed võivad olla kõik eesti kultuurist huvitatud inimesed. Tegutseb Eesti Majas Helsingis. Tuglase Seltsis viiakse läbi eesti ja soome keele kursuseid ja eesti keele õpetajate täiendkoolitusi. Edendatakse Eesti-Soome kultuuri- ja ühiskonnasuhteid, korraldatakse eesti kultuuri ja ühiskonda tutvustavaid üritusi (suurim neist Mardilaat) ja kultuurireise Eestisse. Antakse välja kultuuriajakirja Elo. [dets 2020]

Nimi: Tuglase Selts
Country flag

Soome  -  Viron kulttuuriseura Mihkel ry (Eesti Kultuuri Selts "Mihkel")

Eesti Kultuuri Seltsis "Mihkel" tegeletakse keeleõppe ning paljude teiste kultuuriliste programmidega.  

Nimi: Helen Kontturi
Nimi: Ilona Kolberg
Country flag

Soome  -  Helsingin vironkielinen seurakuntatyö (Eestikeelne kogudusetöö Helsingis)

Helsinki
Kotkankatu 2, 00510

Selts on suunatud eesti keelt emakeelena kõnelevatele inimestele, kuid samuti ka teistele eesti keele ja kultuuri huvilistele. Lisaks piibliringile, õhtupalvustele ja kord kuus toimuvale jumalateenistusele, on kogudusetöös võimalik osa võtta ka teistest tegevustest: pereklubi Sipsik, ukulele kursus, Eesti-teemalised õhtud, kontserdid ning kultuurisündmused jm.

Nimi: Dagmar Õunap
Country flag

Soome  -  AnniLa Ry (AnniLa MTÜ)

Helsinki
Asemapäällikönkatu 5, 00520

http://www.annilary.com

AnniLa MTÜs kohtutakse igapäevaselt, et erinevas vanuses lastega ühiselt huvialaringides aega koos veeta. Lastele, kes on nooremad kui 3 eluaastat, saavad osa võtta laulu- ja mänguringist, 4–10 aastased lapsed on oodatud rokiringi ning lauluansamblisse, 5–8 aastastel on võimalus osa võtta robootikast ning teaduseringist. Lisaks saab osaleda veel järgmistes töötubades ning tegevustes: batuuditrenn, laste keeleklubi, savitöötuba, tantsuring, laupäevased muinasjutuhommikud, eesti keele päevalaagrid koolivaheaegadel, Eesti laste suvelaager, Eesti laste oma jõulupidu, diskod koolilastele. AnniLa MTÜs toimuvad kohalikus tegutsemispiirkonnas ühiskondlikud koostööprojektid. Organiseeritakse mitmeid projekte ka Eesti ja Rootsi-Eesti lasteaedadega. MTÜs käib kolm korda aastas külas ka Eesti teater. AnniLa MTÜ on praktikalasteaiaks kohaliku riigi ametikoolidele ning Tallinna Ülikooli üliõpilastele.

Nimi: Annika Madisson
Nimi: Karin Kirikmäe
Country flag

Soome  -  Helsingin Eestin Laululapset ry (Helsingi Eesti Laululapsed Ry)

Helsingi
Kurkisuontie 9 B 01600940

http://www.laulustuudio.fi/

Laulustuudio Helsingi Eesti Laululapsed on loodud Helsingis ja selle lähiümbruskonnas elavate eesti keelt kõnelevate laste laulu- ja muusikaoskuse arendamiseks. Kogu laulustuudio repertuaar on eesti keeles, et tekitada ja säilitada emakeelsete lauludega lastes huvi eesti keele, kultuuri ja traditsioonide vastu.

Nimi: Silver Lumi
Country flag

Soome  -  Vironkielisen Opetuksen Seura (Eestikeelse Hariduse Selts)

Helsingi
Sörnäisten rantatie 22 C, 00540

http://www.eestikeelsehariduseselts.fi/

Eestikeelse Hariduse Selts on asutatud 26.11.2007 Helsingis. Eestikeelse Hariduse Selts on mittetulundusühing, mille tegevus põhineb vabatahtlikkusel. Seltsi eesmärgiks on eesti keele ja kultuuri alalhoidmine ning arendamine Soomes. Seltsi eesmärgid: - aidata kaasa eesti keele, kultuuri ja identiteedi alalhoidmisele ja arendamisele; - edendada ja toetada eestikeelset haridustegevust Soomes, sealhulgas eestikeelse õppetöö korraldamist; - koondada ja vahendada teavet eestikeelse hariduse kohta Soomes; - osaleda keeleoskust ja kultuuritundmist edendavates projektides ning ka ise neid algatada. 2020. aasta seisuga on aktiivseid liikmeid 45. Selts viib läbi õpetajate ja lastevanemate koolitusi, õpilasvõistlusi ja 9. kl eesti keele lõpueksameid (koos Harnoga) ning reklaamib eesti keele õpet (nt Tuglase Seltsi Mardilaadal). Lisaks korraldab selts kultuuriüritusi, mis mõeldud kõigile Soomes elavatele eesti keele õpetajatele ning eestikeelsetele lastele ja perekondadele, mis toimuvad Helsingi Eesti Majas, Eesti saatkonnas, Alppila kirikus, veebis jm.

Nimi: Helja Kirber
Nimi: Maris Vaher
Nimi: Järvi Lipasti
Country flag

Suurbritannia  -  Keelekindlus language club (Keelekindlus )

London
15 Westside Building, Ravenscourt park, W6 0TY London, ÜK

Keelekindluse klubis kohtutakse kord kuus pühapäeviti ning see klubipäev on jagatud kolmeks: 1) eesti keele tund, kus õpetaja valmistab lapsed ette projektitunniks. Õpitakse tundma spetsiifilist sõnavara ja žargoone, mängitakse keelt arendavaid mänge ning loetakse/arutatakse raamatuid. 2) Projektitundi juhendab külalisõpetaja - selleks on eesti keelt kõnelev täiskasvanu, kes räägib oma tööst või hobist. Külas on käinud teadlasi, mesinik, ooperilaulja, joogainstruktor, õmbleja, kirjanik, äppide tarkvarade insener jne. Projektitunni peaeesmärk on avardada silmaringi ning tutvustada erinevaid ameteid. 3) Kolmas tund on kokandustund, kus avastatakse eestimaised retsepte. Lapsed loevad retsepte, leiavad õiged ained ning vajaminevad kööginõud. Koos valmistatakse snäkke, kergeid eineid jne. Tundi juhendab eesti keelt kõnelev kokk. Keelekindlus püüab luua rohkem kontakte erinevate organisatsioonidega Londonis, näiteks on organiseeritud ühised suvepäevad Eesti Kooliga Londonis, koostöös Eesti Majaga alustatakse aiandusprojektiga, ning pakutakse töötubasid (Keelekindluse lapsed juhendavad) Eesti Seltsi jaanipeol.

Nimi: Jane Bakhoff
Nimi: Liina Särkinen
Nimi: Keelekindlus
Country flag

Šveits  -  Šveitsi Eesti Mänguring

Zürich

Šveitsi Eesti Mänguring on esimene sellelaadne (Eesti lastele suunatud) projekt  Šveitsis (vabatahtlike eestvedajate näol), mis alustas tegevust 2014. aasta jaanuaris. Mänguringis osaleb u 30 last, vanuses 3-12 eluaastat. Lapsed on jaotatud 3 vanuserühma: mudilased (3-4a), koolieelikud (5-7a) ja kooliealised (8-12a). Šveitsi Eesti Mänguringi põhieesmärgiks on tutvustada Šveitsis elavatele Eesti päritolu lastele nii Eesti kultuuri, kirjandust, tähtpäevi, aga ka arendada laste eesti keele oskust. Suur osa mänguringi tegevusest toimub läbi suhtluse, rühmatöö, mängu ja käelise tegevuse (aga ka läbi muusika ja laulu), kus põhirõhk on eneseväljendusel ning eesti keele sõnavara laiendamisel. Samuti pakub mänguringis osalemine (nii lastele kui ka nende vanematele) võimalust toredateks kohtumisteks, et sõlmida ja säilitada sõprussuhteid.

Nimi: Kirsti Rosenberg
Roll: mänguringi juhataja
Country flag

Šveits  -  Šveitsi Eesti Selts (Šveitsi Eesti Selts)

Winterthur
8408 Winterthur

http://www.eestiselts.ch/

Nimi: Mirjam Loertscher
Roll: president
Nimi: Grete Bühler
Roll: asepresident
Country flag

Taani  -  Den estiske forening i København ”Eesti Kodu” (Kopenhaageni Eesti Selts "Eesti Kodu")

Kopenhaagen
Rebildvej 7, 2720 Vanløse

http://www.eestikodu.dk/

Kopenhaageni Eesti Selts "Eesti Kodu" on Taanis Kopenhaageni piirkonnas elavaid eestlasi ja nende peresid koondav ühendus. Eesti Kodusse on oodatud ka kõik teised, kellele Eesti ja eestlased südamelähedased on. Eesti Kodu on üks vanemaid Välis-Eesti seltse maailmas, asutatud juba 1922. aastal. Seltsi eesmärgiks on siinses Eesti kogukonnas seltskondlike ja kultuuriürituste läbiviimine. Seltsis leiavad üksteisega kontakti need, kes soovivad põnevaid sündmusi organiseerida, otsivad keeleõpetajat, tahaksid leida oma lapsele eesti keelt kõnelevaid mängukaaslasi või lihtsalt aeg-ajalt mõnusasti koos aega veeta. Eesti Kodu korraldab aastas mitmeid juba traditsiooniks saanud üritusi: peakoosolek, kevadel-suvel ekskursioonid ja piknikud, sügisene kultuuripühapäev ning talvine jõulupidu jne. Üritustele kutsume nii seltsi liikmeid kui kõiki teisi huvilisi. Meil on hea koostöö Eesti Vabariigi saatkonnaga.

Nimi: Mae Veskis Hove
Roll: esimees
Nimi: Eneli Hero
Roll: sekretär
Country flag

Tšehhi  -  Cesko-Estonsky Klub (Tšehhi-Eesti Klubi)

Praha
Na Křivce 90/1317, 10100

Nimi: Iivi Zajedova
Roll: õpetaja
Country flag

Ukraina  -  Крымское Эстонское Общество Культуры (Krimmi Eesti Kultuuriselts)

Krimm
АР Крым, Симферополь, С-Ценского 53, 95001

https://www.facebook.com/groups/ookeo/

Ühiskondlik organisatsioon "Krimmi Vabariigi eestlaste regionaalne rahvuskultuuri autonoomia" ОО "РНКА эстонцев Республики Крым" ÜHINGU LÜHIKIRJELDUS Ühing koondab umbes viiskümmend inimest. Igaüks, kes osaleb Eesti kultuuri arengus Krimmis, võib liituda. Ettevõte tegutseb vastavalt iga-aastasele tegevuskavale. Ettevõtte kontor asub "Krimmi rahva sõpruskonnas" Korraldatakse üritusi "Eesti kultuuri päevad". Email: esticrimea@mail.ru

Nimi: Olga Skripchenko
Roll: esimees
Country flag

Ukraina  -  Естонське Земляцтво в Украïнı (Ukraina Eesti Selts)

Kiiev
Tsjurupinska 2-85, 03190

Nimi: Marta Kulik
Roll: õpetaja
Nimi: Shenk Spartak
Country flag

Ungari  -  MTÜ Välis-Eesti Kultuuri- ja Haridusühing (MTÜ Välis-Eesti Kultuuri- ja Haridusühing)

Budapest
Kirsi 9-7 Tallinn 10616

MTÜ Välis-Eesti Kultuuri- ja Haridusühing on ametlikult registreeritud küll Tallinnas, kuid korraldab Lotte Kooli Budapestis, ühendades sealseid Eesti juurtega lapsi ja lapsevanemaid. Ühiselt korraldatakse laste kokkusaamisi keeleõppe ning Eestiga sidemete hoidmise eesmärgil. Alates 2011. aastast toimuvad laste kokkusaamised praegu kord kuus Eesti Instituudi ruumides. Igal korral on koos ligi kümme last.

Nimi: Toomas Birk
Nimi: MTÜ Välis-Eesti Kultuuri- ja Haridusühing
Country flag

Ungari  -  Ungari Eesti Selts

Budabest
1116 Budapest Bocskai ut. 34/B VII. 1 Bereczki Andras

Country flag

USA  -  Connecticut Estonian Society (Connecticuti Eesti Selts (CES))

38 Briar Road Bethany, CT 06524-3443

Connecticuti Eesti Seltsil on Facebook grupis 176 liiget ja umbes 80 lõivu maksvat liiget. Ühing korraldab umbes seitse kuni kümme üritust aastas. CES omab viies hektari suurust maatükki kaunis pastoraalses keskkonnas, kus on köök, spordiväljakud, lõkkeplats ja lauad. Talvistel üritustel rendib CES saale. Connecticuti Eesti kool tegeleb keeletundide, laulu ja rahvatantsuga. CES korraldab kultuuriüritusi ja kohtumisi. [dets 2020]

Nimi: Jaak Rakfeldt, Ph.D.
Roll: esimees
Country flag

USA  -  Estonian Association of Houston (Houstoni Eesti Selts)

USA

Houstoni Eesti Seltsis kohtutakse, et tähistada Eesti pühi, ning ühiselt külastada Eestiga seotud kontserdeid ja vaadata koos Eesti filme.

Nimi: Helen Arnold
Nimi: Arved Plaks
Country flag

USA  -  Eestlased Texases

Texas
11503 craighead dr, houston tx 77025

https://www.facebook.com/EestlasedTexases

Texase Eestlased on grupp eestlasi, kes saavad kokku, et pidada Eesti tähtpäevi, tantsida kaerajaani ning õpetada lastele natuke eesti keelt.  

Nimi: Helen Jürlau Arnold
Country flag

USA  -  Pillerkaar, Estonian Folk Dancers in Washington, DC (Pillerkaar, Washingtoni Eesti rahvatantsijad)

USA
5734 Osprey Ct., 10124 Clifton, VA, USA

https://sites.google.com/view/pillerkaarwdc/home

Pillerkaar on Washingtoni Eesti Seltsi osa, kus tantsitakse rahvatantsu. Pillerkaares tutvustatakse Eesti rahvatantsukultuuri, Washingtoni piirkonna rahvusvahelistel festivalidel ja Eesti kogukonna üritustel. Samuti võetakse igal aastal osa ka Skandinaavia Festivalist New Jersey osariigi ning NATO Festivalil Norfolkis, Virginias, kus Pillerkaar on ka partneriks Eesti esindajatele NATO juures, et tutvustada Eestit.

Nimi: Jeff Zelek
Nimi: Kadri Kallas-Zelek
E-mail: kadri.kallas1@gmail.com
Country flag

USA  -  Washington D.C. Estonian Society (Washingtoni Eesti Selts)

USA
5320 Waldo Drive Alexandria VA 22315

https://www.washingtonestoniansociety.com/

Seltsis on Washingtoni Eesti Kool, korraldatakse kultuurilisi üritusi (teater, muusika, kunst), Eesti pühad (Eesti Vabariigi aastapäev, jaanipäev, jõulud). Seltsis toimuvad mõtteõhtud ning käivad visiidil ka Eesti külalislektorid.

Nimi: Karl Herbert Grabbi
Nimi: Jane Raub
Nimi: Liisi Fidler
Nimi: Aare Kiviväli
Nimi: Peter Kopperman
Country flag

USA  -  The Foundation For Estonian Arts and Letters (Eesti Kultuurifond Ameerika Ühendriikides)

New York
243 East 34th Street New York, NY, 10016 United States

https://www.estonianculture.org/

Fondi eesmärgiks on toetada Eesti kunsti ja kultuuri säilimist Ameerika Ühendriikides. Peamiseks ürituseks on Eesti Kultuuripäevade korraldamine New Yorgis.

Nimi: Tiina Vaska
Nimi: Merike Barborak
Country flag

USA  -  Atlanta Estonian Cultural Society (Atlanta Eesti Kultuuriselts)

Atlanta
1865 High Trail, Suite 100 Atlanta, GA 30339

https://atlantaestonians.org/

Atlanta Eesti Kultuuriseltsis kohtutakse, et tähistada Eesti tähtpäevi, külastada koos muuseume ja parke ning korraldada filmiõhtuid.    

Nimi: Kristi Allpere
Roll: President
Nimi: Tiina D'Souza
Roll: Kommunikatsioon
Country flag

USA  -  Estonian Society of Los Angeles (Los Angelese Eesti Selts)

Los Angeles
LA Eesti Selts 1306 West 24th Street Los Angeles CA 90007

https://www.facebook.com/EstonianLosAngeles/

Los Angelese Eesti Selts on tegev kultuuriline organisatsioon, kus organiseeritakse kontserte ja näitemänge koos tuntud Eesti lauljate ning näitlejatega, korraldatakse Eesti Vabariigi aktust ning võetakse vastu mainekaid külalisi Eestist.

Nimi: Edgar Kaskla
Roll: Juhatuse sekretär
Nimi: Renee Meriste
Roll: Seltsi esimees
Country flag

USA  -  Boston Estonian Society (Bostoni Eesti Selts)

Boston
P.O.BOX. 342, Chelmsford, MA 01824

http://www.bostoneesti.org/

Bostoni Eesti Seltsi juures tegutseb eesti kool. Kohtutakse keskmiselt kaks korda kuus.

Nimi: Airi Talluri
Roll: kooli juhataja
Nimi: Üldmeil
Country flag

USA  -  Washingtoni Estonian Society (Washingtoni Eesti Selts)

Washington
5320 Waldo Drive, Alexandria, Virginia, Ameerika Ühendriigid 22315

Washingtoni Eesti Seltsi eesmärgiks on ühendada Eestiga seotud peresid ning anda nende lastele võimalus õppida eesti keelt, Eesti lugu, laule ja ringmänge. Sõbralikus keskkonnas ja läbi rohke käelise tegevuse julgustatakse laste huvi oma Eestimaa ja eesti keele vastu.

Nimi: Jane Raub
Nimi: Washingtoni Eesti Selts
Country flag

USA  -  San Francisco Estonian Society (San Francisco Eesti Selts)

San Francisco
2164 Feliz Drive, Novato, CA 94945

http://eestibythebay.org/

Nimi: Mai-Liis Bartling
Roll: esinaine
Nimi: Marit Davey
Roll: aseesinaine
Nimi: Tõnu Viitas
Roll: laekur
Country flag

Valgevene  -  Эстонская община "Ласточка" (Eesti Selts Valgevenes "Pääsuke")

Minsk
Salomennaja 23

Nimi: Oliver Manglus
Roll: esimees
Nimi: Leili Svitina
Roll: õpetaja
Country flag

Venemaa  -  Эстонский национально-культурный центр «Кодума» (Kabardi-Balkaari Eesti selts "Kodumaa")

Nimi: Maret Romani
Country flag

Venemaa  -  Эсто-Садок (Eesti Aiake)

Country flag

Venemaa  -  Эстонское Общество в Тверь (Tveri Eesti Selts)

Tver

Nimi: Elmar Aljas
Roll: esimees
Country flag

Venemaa  -  Эстонское Общество в Карелий (Karjala Eesti Selts)

Karjala

Nimi: Elena Rjabikova
Roll: esimees
Country flag

Venemaa  -  Эстонское Общество в Москве (Moskva Eesti Selts)

Moskva
Moskvoretskaja naberežnaja 2A-1, 117321

Moskva Eesti Seltsis kohtutakse kord kuus, et suhelda kaaslastega eesti keeles ning pidada koosolekuid.

Nimi: Mihkel Maran
Roll: esimees
Country flag

Venemaa  -  Krasnojarski krai Eesti Kultuuriselts "Eesti"

info

Krasnojarski krai Eesti kultuuriselts "EESTI" alustas oma tegevust 1992. aasta veebruaris. Praegu elab Krasnojarski krais umbes 4000 eestlast, nendest Krasnojarski linnas üks viiendik. On säilinud külad, milles elavad põhiliselt eestlased: Estonia, Novo- Petseri, Haidak, Bulanka, Narva, Ülem-Suetuk. Krasnojarski Eesti seltsi juures töötab pühapäevakool Krasnojarski krai teadusraamatukogus juba alates 1991. aastast.

Nimi: Veera Oinets
Roll: esimees
Nimi: Vera Oinets
Roll: õpetaja
Country flag

Venemaa  -  Санкт-Петербургское общество эстонской культуры (Peterburi Eesti Kultuuriselts)

Peterburi
Bolshaja Monetnaja, 14, Sankt-Petersburg, Russia, 197101

http://eesti.spb.ru/et/

Peterburi Eesti Kultuuriseltsis korraldatakse eesti keele kursusi ja kultuuriüritusi, samuti tehakse käsitööd, lauldakse segakooris "Kaja" ning tantsitakse tantsuansamblis "Neevo".    

Nimi: Viiu Fjodorova
Roll: esimees
Nimi: Katre Grigorjeva
Roll: õpetaja
Nimi: Peterburi Eesti Kultuuriselts